جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جوجه یک روزه گوشتی

جوجه یک روزه گوشتی آرتا جوجه سبلان

به جوجه ­هایی که از قرار گرفتن تخم ­مرغ نطفه­ دار مرغ مادر گوشتی در ماشین­ های مخصوص جوجه ­کشی و طی زمان معین حاصل می­شود، جوجه یک­ روزه گوشتی گفته می­شود. این جوجه ­ها طی دوره پرورش گوشتی که معمولاً 42 تا 56 روز طول می­کشد به مرغ گوشتی تبدیل و طی فرآیند کشتار طیور به صورت بسته­ بندی شده به بازار، جهت مصرف عموم عرضه می­شود.

با توجه به استفاده از تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا در فرآیند پرورش و تولید مرغ مادری، جوجه­ های یک روزه گوشتی تولیدی شرکت آرتا جوجه سبلان از کیفیت مناسبی برخوردار بوده و پاسخگوی نیاز مشتریان خود می­باشد.

بر خلاف تصور که پرورش نژاد و فروش جوجه آرین سودآور نبوده بلکه با پرورش جوجه آرین و افزایش تولید گوشت نه‌ تنها نیازهای کل کشور تأمین می‌شود، بلکه امکان صادرات گوشت تولیدی توسط پرورش‌دهندگان افزایش پیدا کرده و این یک امتیاز فوق‌العاده خوب است.

جوجه یک­ روزه گوشتی

شرکت آرتا جوجه سبلان با بکارگیری کادر متخصص و تکنولوژی روز دنیا در امر تولید توانسته است جوجه­ هایی با کیفیت بالا و برخوردار از بالاترین استاندارهای جهانی را تولید کند. ویژگی ­های متمایز جوجه تولیدی شرکت آرتا جوجه سبلان با دیگر شرکت­ های تولیدکننده جوجه یک روزه گوشتی عبارتند از:

1- یکنواختی وزن یک روزگی و تداوم یکنواختی وزن در طول دوره پرورش (به دلیل استفاده از سیستم اتوماتیک جمع ­آوری و سورتینگ تخم­ مرغ)

2- عدم وجود جوجه دهیدراته و وازد (به دلیل پایین بودن بازه وزنی تخم­ مرغ و نزدیک بودن زمان هچ تخم­ مرغ­ها به یکدیگر در دستگاه هچر)

3- بالا بودن کیفیت جوجه تولیدی (به دلیل استفاده از سیستم اتوماتیک با قابلیت اجرای برنامه بهداشتی، شستشو و ضدعفونی تمامی سطوح مرتبط با تخم مرغ)

4-کنترل و ممیزی تمامی مراحل تولید توسط واحد مدیریت و کنترل کیفیت از نهاده تا محصول نهایی که شامل:

  • کنترل کیفی نهاده،کنسانتره و دان آماده در آزمایشگاه تخصصی خوراک
  • ممیزی فرآیند تولید تخم­ مرغ نطفه دار و ممیزی محصول قبل از انتقال به جوجه­ کشی
  • کنترل فرآیند تولید در کارخانه جوجه­ کشی و ممیزی محصول نهایی توسط کارشناس ناظر جوجه­ کشی
  • پایش سلامت گله ها و جوجه تولیدی توسط بخش آزمایشگاه سرولوژی و کشت میکروبی
  • پایش توتال میکروبی سطوح مرتبط با تخم مرغ
  • کنترل دما و رطوبت کانتین­ های ناوگان حمل تخم مرغ

5- پایین بودن تلفات هفته اول و ضریب تبدیل عالی

6- خدمات پس از فروش (انتقال تجربیات پرورش مرغ گوشتی در زنجیره یک میلیونی گوشتی، ارائه مشاوره دامپزشکی، تولید و واکسیناسیون به صورت کاملا رایگان)

7- امکان رزور آمارهای بالا به دلیل بالا بودن ظرفیت تولید فارم­ های مادری (مزیت: یکسان بودن تیتر آنتی­بادی و سلامت زیستی، پایین بودن CV و بالا بودن یکنواختی وزن گله)

8- ارائه خدمات تعیین جنسیت و ارسال جوجه به صورت تفکیک جنسیت شده

9- امکان واکسیناسیون در جوجه ­کشی با تکنولوژی روز دنیا زیر نظر کارشناسان مجرب

10- امکان ارسال جوجه از نزدیک­ترین جوجه ­کشی به شهر مقصد به دلیل رعایت پراکندگی جوجه­ کشی­ ها

11- طرف قرارداد با بهترین جوجه ­کشی­ های ایران